Jak zrobić zupę buraczkową z mlekiem kokosowym

Jeśli szukasz najlepszego przepisu na zupę buraczaną z mlekiem kokosowym, to możesz wypróbować ten przepis. Istnieje tak wiele korzyści z buraka. Pomaga w leczeniu chorób, sprawia, że nasze oczy są jasne i zdrowe, a co najważniejsze pomaga w tworzeniu gładkiej i świecącej skóry.

Burak jest warzywem i należy do rodziny burakowatych. Jest to warzywo korzeniowe o ciemnym zabarwieniu, które zawiera duże ilości witaminy B6, witaminy C, kwasu foliowego i wielu innych składników odżywczych. Jest również dobry dla serca i pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

Warzywo to jest bogate w przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki i zapobiegać szkodom przez nie powodowanym. Jest również bardzo dobre dla mózgu i wspomaga pamięć.

Zupę tę można łatwo przygotować, mieszając buraki z mlekiem kokosowym i gotując ją przez 2-3 godziny. Jestem pewna, że ten pyszny przepis będzie Ci smakował.

Składniki:

Burak – 1/2 kg

Mleko kokosowe – 2 filiżanki

Sól do smaku

Sok z cytryny – 2 łyżki

Instrukcje:

Ugotowanego buraka obierzemy i utłuczemy.

Przełożyć do blendera i zmiksować.

Wlać mieszankę na patelnię i gotować przez 5 minut.

Następnie dodać mleko kokosowe i gotować przez kolejne 15-20 minut.

Wymieszać mleko kokosowe z ugotowanym burakiem przez 2-3 minuty.

Dodać sól, sok z cytryny i dobrze wymieszać.

Podawać zupę i delektować się jej smakiem.

Wnioski:

Jest to wspaniała zupa, jeśli chcesz zwiększyć swoją energię. Burak zawiera wiele składników odżywczych i pomaga w utracie wagi. Jest świetnym źródłem żelaza, cynku i manganu.

Upewnij się, że jesz tę zupę buraczaną codziennie, ponieważ pomoże Ci ona w walce z chorobami.