5 niesamowitych korzyści zdrowotnych płynących z buraków

Buraki to wspaniały pokarm bogaty w antyoksydanty, minerały i witaminy. Buraki można spożywać w różnych postaciach, takich jak sok, świeże, gotowane itp.

Korzyści płynące z picia soku z buraków:

1. Jest bogaty w żelazo i kwas foliowy.

2. Pomaga w utracie wagi.

3. Obniża poziom cholesterolu.

4. Pomaga w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

5. Jest bardzo dobry dla oczu.

1. Bogate w żelazo i kwas foliowy:

Buraki zawierają żelazo i foliany, które są niezbędne do tworzenia czerwonych krwinek. Szklanka soku z buraków zawiera około 0,8 mg żelaza i 2,5 mcg folianów. Żelazo wchodzi w skład hemoglobiny, a folian jest potrzebny do syntezy DNA i RNA. Te dwa składniki są ważne dla produkcji energii w naszym organizmie.

2. Pomaga w utracie wagi:

Korzeń buraka jest znany z tego, że obniża apetyt i hamuje łaknienie. Zostało udowodnione, że sok z buraka pomaga w utracie wagi. Jedna filiżanka soku z buraka zawiera 15 kalorii. W przypadku osób dorosłych filiżanka soku z buraka zawiera tylko 7 kalorii, podczas gdy filiżanka soku pomidorowego ma około 60 kalorii.

3. Obniża poziom cholesterolu:

Buraki są bogatym źródłem betainy, związku, który obniża poziom cholesterolu. Betaina to grupa metylowa, która zmniejsza ilość cholesterolu we krwi.

4. Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka:

Burak jest naturalnym środkiem przeciwnowotworowym. Jest bogatym źródłem azotanów, które pomagają w zapobieganiu występowania niektórych rodzajów nowotworów. Stwierdzono, że kobiety, które regularnie spożywają buraki, rzadziej chorują na raka piersi.

5. Dobre dla oczu:

Buraki są bogatym źródłem witaminy C, beta-karotenu i likopenu, które są niezbędne dla wzroku. Witamina C i beta-karoten są odpowiedzialne za nadanie burakom jaskrawoczerwonego koloru. Likopen jest przeciwutleniaczem, który zapobiega zaćmie.

Wnioski:

Jeśli szukasz niesamowitych korzyści zdrowotnych płynących ze spożywania buraków, to jesteś we właściwym miejscu. Przedstawiliśmy Ci kilka interesujących faktów na temat buraków, o których wcześniej nie wiedziałeś. Włączaj więc buraki do swojej diety raz na jakiś czas i korzystaj z ich dobrodziejstw.