Przepis na polewę czekoladowo-śmietankową

Wszyscy wiemy, że czekolada jest jednym z najlepszych prezentów, jakie można komuś podarować. Widzieliśmy, jak w dzieciństwie nasi rodzice dawali nam ten wspaniały prezent, a dziś my dajemy to samo naszym dzieciom.

Są dwie rzeczy, które są naprawdę ważne w czekoladzie: smak i konsystencja. Jeśli znasz właściwy sposób przyrządzania czekolady, uzyskasz najlepszy rezultat.

Porozmawiajmy o przepisach na czekoladę, które sprawią, że Twoje dziecko będzie miało mnóstwo wody w ustach.

1. Czekolada mleczna

Czekolada mleczna to najsmaczniejszy rodzaj czekolady, ponieważ ma niską zawartość tłuszczu i zawiera idealne połączenie cukru i kakao w proszku. Czekoladę tę można przyrządzić, dodając 2 części mleka, 1 część wody i 1 część kakao w proszku.

2. Ciemna czekolada

Ciemna czekolada to najlepsze rozwiązanie dla dzieci, które nie mogą znieść słodyczy czekolady mlecznej. Czekolada ta składa się zwykle w 72% z kakao w proszku i zawiera mniej cukru niż czekolada mleczna.

3. Biała czekolada

Biała czekolada jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci, które nie mogą jeść ciemnej czekolady. Jeśli przygotujesz taką czekoladę, uzyskasz idealną kremową konsystencję. Wystarczy dodać połowę ilości mleka i wody oraz kakao w proszku.

4. Czekolada krówka

Krówka to najlepsze rozwiązanie dla dzieci, które nie mogą jeść nawet mlecznej czekolady. Krówki są zwykle wykonane z półsłodkiej czekolady i zawierają mniej cukru. Idealnie gładką konsystencję uzyskasz, jeśli użyjesz półsłodkiej czekolady i wody.

5. Trufle czekoladowe

Trufle to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz zrobić prezenty dla swoich dzieci. Trufle te można zrobić, dodając do czekolady kakao w proszku, serek śmietankowy i jajka.

6. Budyń czekoladowy

Pudding to doskonały wybór, jeśli chcesz zrobić coś pysznego dla swoich dzieci. Jeśli do czekolady dodasz wodę i mleko, uzyskasz doskonały kremowy budyń.

7. Ciasto czekoladowe

Ciasto to jeden z najlepszych deserów, jakie można przygotować dla dzieci. Aby zrobić to ciasto, należy wymieszać w misce mąkę, proszek do pieczenia i sól. Następnie do miski należy dodać cukier, jajka i masło. Następnie należy dodać do masy mleko i ekstrakt waniliowy.

8. Czekolada malwa

Czekolada malwa jest najlepsza dla dzieci, które lubią słodki smak. Aby ją przygotować, należy dodać do czekolady mleko, cukier i wodę.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te przepisy na czekoladę przypadły wam do gustu. Teraz nasuwa mi się kolejne pytanie: jak zrobić polewę czekoladową? Mam dla Ciebie idealny przepis, więc postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Składniki:

– Ciemna czekolada

– Ciężka śmietana

– Posiekane orzechy

Jak przyrządzić:

Na patelni wymieszaj posiekane orzechy i ciężką śmietanę. Następnie dodać do śmietany posiekaną czekoladę.

Następnie podgrzej mieszankę i mieszaj, aż czekolada całkowicie się rozpuści.

Na koniec przelej do miski i odstaw do lodówki na godzinę, aby masa była gęsta.

Wnioski:

Polewy czekoladowej można używać do pieczenia lub podawać ją jako dip do lodów.

Mam nadzieję, że przepis się spodobał, a jeśli masz jakieś wątpliwości, śmiało pytaj w sekcji komentarzy.